Vaaleanpunaisilla, pienillä kukkasilla koristelet upeasti ja näyttävästi kakut sekä muut leivonnaiset. Vohveliset kukat ovat kevyitä, joten ne saa helposti pysymään myös kakun reunalla. Koristele hää-, kihlajais- tai rippikakku runsaalla määrällä kukkia ja saat upean lopputuloksen! Hennon vaaleanpunaiset kukat sopivat moneen juhlaan. Yhdistele vohvelikukkasia muiden syötävien kukkakoristeiden kanssa ja saat kauniin eläväisen koristelun kesäjuhlien ja merkkipäivien tarjoiluihin.
- paketissa kukkia 400 kpl
- väri vaaleanpunainen
- kukan halkaisija noin 2 cm
- vohvelipaperia
Ainesosat: maissitärkkelys, perunatärkkelys, riisitärkkelys, kasviöljy (rypsi), happamuudensäätöaine (E270), hedelmä- ja kasvistiivisteet (retiisi, mustaherukka, omena). Gluteeniton. Säilytä kuivassa ja viileässä paikassa.
Ingredienser: majsstärkelse, potatisstärkelse, risstärkelse, vegetabilisk olja (raps), surhetsreglerande medel (E270), frukt- och grönsakskoncentrat (rädisa, svarta vinbär, äpple). Glutenfri. Förvara på en torr och sval plats.
Ravintoarvot / Näringsvärde per 100 g:
Energiaa / Energi: 1441,40 kJ (340kcal)
Rasva/Fett: 3 g, josta tyydyttyneitä / varav mättat fett 0,4 g
Hiilihydraatteja / Kolhydrater: 78,3 g, josta sokeria / varav sockerarter 0 g
Proteiinia / Protein: 0 g
Suola / Salt: 0 g